דגשים לעיצוב משרד ביתי בתקופת הבידוד

בין אם אתם עצמאיים או שכירים, בתקופת הבידוד ובעקבות נגיף הקורונה יותר ויותר אנשים נאלצים לעבוד מהבית. בימים אלו, שוק העבודה חווה טלטלה מרוכבות שדורש מכם להתנהל ולעבוד מהבית ולכן אתם זקוקים לכל האמצעים האיכותיים והנוחים ביותר שיאפשרו לכם לבצע את עבודתכם כראוי.

אז איך ניתן לארגן פינת עבודה מרוהטת ומעוצבת בביתכם? האם ברשותכם רהיטים משרדיים שיאפשרו לכם לייצר תפוקה ראויה? ומה קורה כאשר החלל המיועד למשרד הביתי שלנו קטן בממדיו הפיזיים? בכדי לענות על התשובות האלו, אנו בחברת "פיקאפ" החלטנו לרכז עבורכם את כל הדגשים להקמת משרד ביתי אידיאלי.

עיצוב החלל בהתאמה מלאה

בניגוד למשרדים אשר החללים מיועדים לעבודה משרדית בצורה אולטימטיבית, הנושא הופך למורכב יותר כאשר מדובר על חלל ביתכם. בעת העבודה מהבית תאלצו להתאים את התנאים הסביבתיים שלכם בכדי שתוכלו לעבוד באופן רציף, להתרכז ולספק תוצאות.

ישנם מרכיבים חשובים בנוסחה זו אשר תגרום לכם לעבוד באופן יעיל:

  1. שימוש בחדר העבודה – ראשית, עליכם לדעת מהו מספר האנשים אשר ישתמשו בחלל. האם רק אתם לצורכי המשימות שלכם בלבד? האם בן או בת הזוג שלכם גם כן נאלץ לעבוד מהבית בימים האלו? גורם זה חשוב מפני שבעקבותיו תוכלו לעצב את החדר בהתאמה לכל האנשים.לצורך העניין, יכול להיות שאתם עובדים באופן רציף מול המחשב וזקוקים לשקע חשמל בהישג יד. בנוסף, זכרו שעליכם להתחשב במבנה החדר והיכן הוא ממקום בבית שכן ישנם חדרים שאות האינטרנט אינו מגיע אליהם וגורם לשיבוש רצף העבודה.
  2. ריהוט משרדי – אין ספק שלא ניתן לבצע שום עבודה משרדית ללא "הכלים" הנחוצים. מפני שמדובר על עבודות מהבית, כאלו שכוללות עבודה מול המחשב הנייד, רישום טפסים והרבה ניירת עליכם להצטייד ברהיטים משרדיים שיעניקו לכם את הפלטפורמה האידיאלית ביותר לבצע את עבודתכם.לדוגמא, משרד ביתי זקוק לשולחנות כתיבה ועבודה, כסאות משרדיים וכונניות שבהן ניתן לאחסן פריטים שונים. חשוב לציין, בעוד כל הרהיטים המשרדיים הינם נחוצים, כסא משרדי או כיסא מנהלים איכותי וארגונומי הוא תנאי הכרחי ומשפיע ישירות על טיב העבודה שלכם. זכרו שאתם יושבים באופן רציף במשך שעות ארוכות על הכסא ולכן כיסא נוח אשר עשוי מחומרים איכותיים יגרום לכם להתרכז ולהיות ממוקדם בעבודתכם ובנוסף ישמור על בריאותכם וימנע מכם כאבים פיזיים כגון כאבי גב, צוור וכדומה.
  3. תאורה טבעית או מלאכותית – כמובן שעניין התאורה בחלל העבודה שלכם גם כן בעל השפעה רבה בנוגע לטיב העבודה ויכולת הריכוז שלכם. אם אין מספיק תאורה במשרד הביתי אתם עלולים למצוא עצמכם סובלים מעייפות, ירידות מתח, כאבים בעיניים ובאופן כללי תחושה של חוסר מוטיבציה לעשייה.בכדי לפתור את הנושא הזה, המצב האידיאלי הוא חלל עבודה שבו ישנו חלון גדול שדרכו נכנס אור טבעי. העדיפות הראשונית היא לאור טבעי מפני שמחקרים רבים הוכיחו כי ישנה השפעה חיובית יותר הן מבחינה פיזית והן מבחינה מנטלית על כל עובד.עם זאת, יכול להיות שנאלץ להקים משרד ביתי בחלל בו אין חלון מובנה ולכן נאלץ למקם תאורה מלאכותית. אם מנורת התקרה אינה מספקת לכם מספיק אור, מומלץ למקם על שולחן העבודה והכתיבה מנורה משרדית בעלת אור צהוב ועדין.

ומה קורה כאשר אין מספיק מקום לכל הרהיטים במשרד הביתי?

כמובן שישנן דירות או בתים שהם קטנים בממדיהם הפיזיים ולכן חדר העבודה דורש מאיתנו להיות יצירתיים ולהבין כיצד ניתן לרהט את אותו חלל באופן היעיל ביותר. אחד הפתרונות למצבים מסוג זה הוא שימוש ברהיטים פונקציונאליים.

לדוגמא, תוכלו למצוא שולחנות משרדיים מקופלים, ותוכלו לפתוח אותם בתוך החדר ורק כאשר אתם מעוניינים לעבוד. ברגע שסיימתם את עבודתכם, תוכלו לקפל בחזרה את השולחן ולאחסן אותו בכל אזור אחר בביתכם.